Do czynników rozwoju mogących mieć znaczący wpływ na najbliższą przyszłość Spółki należy zaliczyć:

  • Umacnianie pozycji na polskim rynku samochodów klasy premium;
  • Podwojenie sprzedaży w ciągu 3-4 lat;
  • Rozbudowa i optymalizacja sieci dilerskiej Jaguar Land Rover w Polsce;
  • Istotny wzrost sprzedaży wolumenowej samochodów oferowanych głównie poprzez wykorzystanie potencjału związanego z globalną ekspansją Jaguar Land Rover, premierami nowych modeli samochodów Jaguar Land Rover, w szczególności modeli z segmentów rynku, w których Jaguar Land Rover nie był do tej pory obecny;
  • Utrzymywanie na jak najwyższym poziomie jakości świadczonych usług serwisowych przy równoczesnym wzroście przychodów z tego tytułu, związanych z planowanym uruchomieniem nowego centrum serwisowego w Warszawie z własną blacharnią i lakiernią, umożliwiającą naprawy aluminiowych karoserii najwyższej klasy samochodów.

Najbliższe plany operacyjne BAH S.A.:

  • Realizując plan poszerzenia sieci dilerskiej Jaguar Land Rover i równocześnie strategicznie umacniając pozycję British Automotive Holding w całej sieci dilerskiej JLR w Polsce, we wrześniu 2016 r. Spółka Projekt 07 sp. z o.o. podpisała umowę kupna nieruchomości o powierzchni 8 tys. m2, zlokalizowanej w rejonie ulic Puławskiej i Bażanciej w południowej części Warszawy. Na nieruchomości, zlokalizowanej w dynamicznie rozwijającym się kwartale motoryzacyjnym, przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic stolicy, British Automotive Holding zamierza wybudować salon Jaguar Land Rover typu 3S (sprzedaż, serwis, części zamienne), który będzie spełniał wszystkie wymogi i standardy Jaguar Land Rover.
  • W marcu 2017 r. spółka rozpoczęła realizację projektu British Motor Club – stworzenia na nieruchomości przy ul. Wawelskiej w Warszawie „showroomu” i klubu motoryzacyjnego Jaguar Land Rover, w którym będą prezentowane i udostępniane samochody z oferty Jaguar Land Rover. Nowy obiekt Jaguar Land Rover w centrum Warszawy zostanie oddany do użytkowania w pierwszej połowie 2018 r. W ramach procesu modernizacji salonów Jaguar Land Rover prowadzonych przez dilerów z British Automotive Holding w I kwartale 2017 r. rozpoczęły się prace przygotowawcze (projektowanie, procedury administracyjne) w ramach projektu przebudowy salonu JLR zlokalizowanego przy ul. Waszyngtona w Warszawie. Ponadto w I połowie 2017 r. kontynuowane były prace przygotowawcze w ramach projektu wybudowania, w miejscu aktualnego salonu Jaguar Land Rover zlokalizowanego w Łodzi, przy ul. Przybyszewskiego, całkowicie nowego obiektu dilerskiego, zgodnego z najnowszymi standardami marek JLR.
  • Intencją British Automotive Holding S.A. jest dalsza rozbudowa i modernizacja sieci dilerskiej Jaguar i Land Rover. Plan rozwoju zakłada, iż w 2021 r. sieć tworzyć będzie 17 nowoczesnych obiektów sprzedażowo-serwisowych, zostaną także zagospodarowane kolejne regiony, z naciskiem na: Rzeszów, Lublin, Kielce, Olsztyn i Szczecin.