Aktualności dla mediów

JAGUAR F-PACE LAUREATEM NAGRODY WORLD CAR OF THE YEAR 2017 ORAZ WORLD CAR DESIGN OF THE YEAR 2017

By 13 listopada 2017 No Comments

Pierwszy SUV marki to najlepiej sprzedający się model w gamie Jaguara i drugi w historii samochód, który w 13-letniej historii plebiscytu World Car Awards zwyciężył w dwóch kategoriach. Nagrody zostały przyznane przez gremium 75 dziennikarzy z 24 krajów. Polskę reprezentował Maciej Pertyński, dziennikarz o wieloletnim doświadczeniu.

Dr Ralf Speth, Jaguar Land Rover CEO, powiedział: F-PACE został zaprojektowany i skonstruowany jako sportowy SUV cechujący się wyjątkową dynamiką, codzienną użytecznością i odważnym wzornictwem. Zdobycie tak prestiżowej nagrody potwierdza talent i efekt ciężkiej pracy naszego zespołu, który stworzył najbardziej praktyczny samochód sportowy i najszybciej sprzedający się pojazd w gamie Jaguar „.

Jaguar po raz pierwszy zwyciężył w plebiscycie World Car Awards. 12 marca podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku ogłoszono zwycięstwo modelu F-PACE, który pokonał takich finalistów jak VW Tiguan oraz Audi Q5. Wśród finalistów konkursu World Car Design of the Year znalazły się też Mercedes S Cabrio oraz Toyota CH-R.

Ian Callum, szef działu projektowego Jaguar, powiedział: ?F-Pace mimo, że jest pierwszym SUV`em marki, zachował cechy prawdziwego Jaguara. Zwycięstwo w głównej kategorii ?Światowy Samochód Roku 2017? potwierdza, iż skutecznie udało nam się przenieść założenia projektowe na nowy dla marki Jaguar segment rynku?.

Jaguar F-PACE dostępny jest od 199.990 PLN brutto lub od 1% netto miesięcznie w Programie Jaguar Premium Lease. Wszystkie samochody posiadają 3-letni pakiet serwisowy bez limitu kilometrów oraz 5-letnią gwarancję.