Aktualności dla mediów

NOWY LAND ROVER DISCOVERY SPORT

By 13 listopada 2017 No Comments

Debiutują w nim liczne innowacje Land Rovera, takie jak wielowahaczowa tylna oś nowej generacji, zaawansowana poduszka powietrzna chroniąca pieszych, zupełnie nowy system multimedialny z ekranem dotykowym oraz nowoczesna, wykonana z wysokowytrzymałej stali i lekkiego aluminium konstrukcja nadwozia, zapewniająca znakomite osiągi, bezpieczeństwo i wydajność.

Discovery Sport został zaprojektowany jako samochód przyjazny dla środowiska i oszczędny w eksploatacji: emisja CO2 na poziomie zaledwie 119 g/km jest porównywalna z wartościami charakterystycznymi dla mniejszych i mniej uniwersalnych rodzinnych hatchbacków, a klienci mają do wyboru kilka mocnych i oszczędnych czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych, wersje z napędem jedną lub dwie osie oraz zaawansowaną 9?biegową przekładnię automatyczną lub 6?biegową przekładnię manualną.

Model zaprojektowany i skonstruowany w centrum rozwoju Land Rover w Wielkiej Brytanii będzie produkowany w uhonorowanych wieloma nagrodami zakładach w Halewood koło Liverpoolu. Uruchomienie sprzedaży zaplanowano na koniec września br. Samochód będzie oferowany obok dotychczasowej 7?miejscowej wersji Land Rovera Discovery na ponad 170 rynkach świata.