Aktualności dla mediów

Zarząd BAH rekomenduje wypłatę 80 proc. zysku na dywidendę

By 10 kwietnia 2018 No Comments

38,2 mln zł ? tyle dywidendy chce wypłacić British Automotive Holding (BAH) z zysku za 2017 r. Oznacza to, że przeznaczone na nią będzie 80 proc. wypracowanego zeszłorocznego wyniku z działalności kontynuowanej, a stopa dywidendy przy cenie z dzisiejszego zamknięcia wyniesie prawie 10 proc.

Zgodnie z polityką dywidendową przyjętą w styczniu 2018 roku, Zarząd BAH rekomenduje Walnemu Zgromadzeniu wypłatę 80 proc. zysku wypracowanego z działalności kontynuowanej (import i sprzedaż dilerska aut marki Jaguar Land Rover) w 2017 r. Przypomnijmy, że wynik netto motoryzacyjnej Grupy wyniósł w 2017 r. 48,1 mln zł ? na wypłatę spółka chce przeznaczyć 38,2 mln zł. Kwota dywidendy na akcję wyniesie tym samym 0,92 zł. Proponowany dzień ustalenia praw do dywidendy to 17 maja br. Zgodnie z przyjętą w styczniu tego roku nową polityką dywidendową, wypłata nastąpi w dwóch równych transzach. Według uchwały zarządu, miałoby to nastąpić odpowiednio: 29 maja oraz 17 sierpnia br.

? Nasza rekomendacja jest zgodna z wcześniejszymi deklaracjami oraz zaprezentowaną polityką Spółki w tym zakresie. Przypomnę tylko, że zgodnie z nią akcjonariusze mają otrzymywać wypłatę co kwartał, w tym również oczywiście zaliczkowo. To zupełnie unikatowa propozycja na warszawskim parkiecie, pozwalająca otrzymywać akcjonariuszom stały dochód, przy zachowaniu pełnej płynność i możliwość wyjścia z inwestycji. Chcemy być spółką dywidendową i mamy bez wątpienia potencjał by nią być przez wiele lat, rozwijając jednocześnie dynamicznie nasz biznes. Przy obecnym kursie naszych akcji, proponowana stopa dywidendy BAH jest jedną z najwyższych na GPW  ? podkreśla Mariusz Książek, prezes British Automotive Holding S.A.

Generowane przez nas zyski umożliwiają nam szczodre dzielenie się nimi z akcjonariuszami. Nasz potencjał dywidendowy powinien rosnąć, mamy bowiem bardzo ambitne plany rozwojowe. Do 2021 roku mamy zamiar nie tylko podwoić wolumen sprzedaży samochodów nowych, ale również systematycznie rozwijać wysokomarżowe usługi aftersales – komentuje Arkadiusz Miętkiewicz, wiceprezes zarządu.

Rekomendacja Zarządu została udzielona przy założeniu uzyskania zgód instytucji finansujących, o które Zarząd już wystąpił, jak również przy założeniu uzyskania pozytywnej opinii Rady Nadzorczej w tym zakresie.

Jeśli powyższe warunki zostaną spełnione, uchwała będzie głosowana na WZA, zwołanym na 8 maja 2018 r.