Aktualności dla mediów

„Rekordy sprzedaży są konsekwencją wydajnego modelu biznesowego”. BAH podsumował kwartał

By 5 czerwca 2018 No Comments

„Jesteśmy w stanie nie tylko utrzymać szybkie tempo wzrostu, ale również regularnie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Kilka dni temu przekazaliśmy, zgodnie z zapowiedziami, pierwszą transzę dywidendy z zysku wypracowanego w 2017 r.” – powiedział Mariusz Książek, Prezes BAH, na spotkaniu z przedstawicielami instytucji finansowych.

Giełdowy importer i dystrybutor samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin w 1 kw. 2018 r. zwiększył przychody rok do roku o 27,1%, do 211,7 mln zł, wypracowując 12,5 mln zł zysku operacyjnego i 8,8 mln zł zysku netto. Wolumen sprzedanych aut wrósł o 36,2 proc. r/r, ustanawiając jednocześnie rekord kwartalny sprzedaży w historii Grupy.

Działania spółki koncentrują się na realizacji strategii szybkiego zdobywania rynku, przy zachowaniu możliwie wysokich marż. Realizujemy ją z rozmysłem – sprawnie i konsekwentnie. Udaje się to między innymi dlatego, że nasz model biznesowy jest wydajny i pozwala na generowanie zysków z kilku obszarów – wyjaśnił prezes British Autotive Holding.