Aktualności dla mediów

Gian Leonardo Fea pierwszym wiceprezesem British Automotive Holding S.A.

By 11 marca 2019 No Comments

Gian Leonardo Fea, menedżer i konsultant z wieloletnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach menedżerskich spółek motoryzacyjnych oraz w consultingu w branży automotive, dołącza do kadry menedżerskiej Grupy British Automotive Holding jako pierwszy wiceprezes zarządu giełdowej spółki.

Gian Leonardo Fea w składzie zarządu British Automotive Holding zastąpił Arkadiusza Miętkiewicza, który zakończył współpracę z giełdowym holdingiem. – W imieniu rady nadzorczej oraz Akcjonariuszy British Automotive Holding pragnę podziękować Panu Arkadiuszowi Miętkiewiczowi za pracę na rzecz Grupy. Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie Pana Miętkiewicza w realizację strategii rozwoju British Automotive Holding miały istotny wkład w biznesowy sukces segmentu importerskiego Grupy w ostatnich latach ? komentuje Aleksander Chłopecki, przewodniczący rady nadzorczej British Automotive Holding.

Aleksander Chłopecki podkreśla, że zmiany w zarządzie Spółki są jednym z elementów biznesowej
i organizacyjnej przebudowy Grupy, związanej z zaplanowaną na III kw. 2020 r. zmianą modelu obecności Jaguar Land Rover na polskim rynku i wygaśnięciem umowy importerskiej między koncernem a spółką British Automotive Polska, wchodzącą w skład giełdowego holdingu. – Jednym z priorytetów British Automotive Holding na najbliższe lata jest umocnienie pozycji wiodącej pozycji Grupy w sieci dilerskiej Jaguar Land Rover w Polsce i dynamiczny rozwój tego segmentu. Jesteśmy przekonani, że dołączenie Pana Gian Leonardo Fea do kadry menedżerskiej Grupy wzmocni nasz potencjał i przyczyni się do osiągnięcia zakładanych celów biznesowych ? komentuje Aleksander Chłopecki.

Gian Leonardo Fea to wielokrotnie sprawdzony menedżer i konsultant, posiadający rozległe doświadczenie zdobyte podczas pracy na najwyższych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach motoryzacyjnych oraz w ciągu kilkunastu lat consultingu w branży automotive. W latach 1993-1998 Gian Leonardo Fea był związany z koncernem Mercedes-Benz, a od 1999 do 2007 pracował jako Managing Director Jeep-Chrysler Italia. Od 2007 r., jako niezależny doradca, współpracował z firmami w branży motoryzacyjnej, jak
i instytucjami publicznymi, takimi jak Bank Światowy czy włoska Komisja Handlu Zagranicznego. Od 2016 r. doradza koncernowi Jaguar Land Rover w rozwoju strategicznym na rynkach europejskich. Z Grupą BAH związany, jako doradca zarządu, od 2018 r., wspierając holding w optymalizacji działania dilerskiej części biznesu BAH oraz w przygotowaniu jej strategii rozwoju na najbliższe lata.