Aktualności dla mediów

British Automotive Holding chce wejść z wypożyczalniami aut do Niemiec

By 5 czerwca 2019 No Comments

BA Car Rental ? spółka zależna British Automotive Holding prowadząca wypożyczalnie samochodów ? planuje rozszerzyć działalność na Niemcy. To kolejny po Polsce i Czechach kraj, w którym firma może być franczyzobiorcą globalnej marki SurPrice.

Zgodnie z listem intencyjnym, umowa franczyzowa na rynek niemiecki ma zostać podpisana na 5 lat z możliwością jej przedłużenia na kolejne pięcioletnie okresy.

Wraz z udostępnieniem swojej marki franczyzodawca ? grecki SurPrice Rent A Car ? zapewnia, podobnie jak w Polsce i Czechach, dostęp do systemu IT i obsługi klienta oraz obecność u kilkunastu brokerów na całym świecie. Służy też wsparciem operacyjnym dotyczącym rozwoju sieci.

Według zapisów zamieszczonych w liście, umowa na wyłączność ma dotyczyć wszystkich najważniejszych niemieckich lotnisk. Jeśli zostanie podpisana, BA Car Rental otworzy co najmniej cztery placówki jeszcze przed sezonem wakacyjnym przyszłego roku przy wybranych niemieckich lotniskach. Następnie, co roku, mają powstawać kolejne oddziały, tak aby w ciągu kilku lat objąć aktywną działalnością większość z tych lotnisk, które obsługują więcej niż milion pasażerów rocznie.

Warunki wynegocjowane w dokumencie obowiązują do końca maja 2020 roku.

– Podobnie jak w przypadku Polski i Czech, jeśli podpiszemy umowę, planujemy w naszej działalności skoncentrować się na rynku lotniskowym, ponieważ jest on wyjątkowo atrakcyjny i ma bardzo dużą skalę. Niemieckie lotniska należą do największych w Europie. Obsługują każdego roku olbrzymią liczbę pasażerów, szczególnie z segmentu biznesowego. W 2018 roku odprawiły one 225,5 mln podróżnych, w tym około 70 mln przypadło na Frankfurt. Przez berlińskie porty lotnicze przewinęło się w tym czasie około 35 mln osób ? mówi Grzegorz Czarnecki, dyrektor zarządzający BA Car Rental.

Dodaje jednocześnie, że spółka intensywnie przygotowuje się do sezonu zarówno w Polsce, jak i w Czechach. Do tegorocznych wakacji, do działających już sześciu oddziałów w kraju, dołączy lotnisko w Pradze. Równolegle trwa również intensywna rozbudowa floty samochodów.