Aktualności dla mediów

British Automotive Polska Generalnym Importerem Jaguar Land Rover do końca I kw. 2021 r.

By 20 stycznia 2020 No Comments

Koncern Jaguar Land Rover podjął decyzję przedłużenia umowy importerskiej z British Automotive Polska (BAP), spółki z Grupy British Automotive Holding o 8 miesięcy.

Przedstawiciele BAH zostali poinformowani o decyzji koncernu ws. przedłużenia trwania umowy w trakcie piątkowej telekonferencji z Jaguar Land Rover Deutschland GMBH ? spółką będącą centralą producenta Jaguar i Land Rover w regionie europejskim. W poniedziałek 20 stycznia Spółka otrzymała potwierdzenie tejże decyzji w formie pisemnej. Zgodnie z dokumentem przedłużenie terminu obowiązywania umowy importerskiej do dnia 31 marca 2021 r. jest bezwarunkowe, tzn. nie określa minimalnej liczby sprzedanych aut.

Przedstawiciele producenta podkreślili, że decyzja o przedłużeniu umowy, mimo niespełnienia przez BAP pierwotnych warunków, jest efektem owocnej, wieloletniej współpracy.

– Zgodnie z wolą naszego partnera zdecydowaliśmy się na przedłużenie współpracy i będziemy realizować kontrakt do końca I kw. 2021 r. na warunkach dostosowanych do realiów i wspólnie z Producentem ustalonych celów. Planujemy jednocześnie rozwijać nasz segment dilerski oraz budować nowy biznes w oparciu o umowę importerską z SSangYong, a także poszukiwać możliwości rozwoju w innych synergicznych segmentach rynku, takich jak rent-a-car ? mówi Arkadiusz Miętkiewicz, wiceprezes BAH SA.