Aktualności dla mediówBez kategorii

Mariusz Książek: BAH nie spocznie na laurach. Spółka chce bić kolejne rekordy

By 5 kwietnia 2018 No Comments

Rekordowe wyniki British Automotive Holding  za 2017 rok  nie umknęły uwadze przedstawicielom rynku kapitałowego. W konferencji wynikowej z Zarządem Spółki wzięło udział ponad 50 analityków i zarządzających największych instytucji finansowych w Polsce.

„Mogę zapewnić, że British Automotive Holding po rekordowym roku nie spoczywa na laurach, chcemy również w 2018 roku zwiększyć sprzedaż w dwucyfrowym tempie. W ramach BAH realizujemy plan inwestycyjny koncentrujący się na rozbudowie sieci dilerskiej Jaguar Land Rover. Przed nami kolejne premiery samochodów i aby sprostać oczekiwaniom rynku, a przede wszystkim klientów, stawiamy na zwiększenie liczby obiektów. W styczniu tworzyliśmy salon w Katowicach, pracujemy nad budową lub gruntowną przebudową obiektów w Warszawie i Gdańsku. Wierzymy, że jesteśmy w stanie dalej dynamicznie zwiększać udział w rynku motoryzacyjnym, inwestujemy, by uwolnić ten potencjał” – zapowiedział Mariusz Książek, prezes British Automotive Holding.

W 2017 r.British Automotive Holding S.A. (BAH) zwiększył przychody o 12,9 proc, do 742,6 mln zł, wypracowując najwyższy w historii zysk netto w wysokości 48,1 mln zł. O rekordowych wynikach finansowych z działalności motoryzacyjnej przesądziły najwyższe w historii wolumeny sprzedaży aut Jaguar Land Rover. Motorem wzrostu był m.in. bardzo udany debiut modelu Range Rover Velar.

W konferencji BAH reprezentowali: Mariusz Książek (Prezes Zarządu), Arkadiusz Miętkiewicz (Wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za działalność Generalnego Importera), Arkadiusz Rutkowski (Wiceprezes Zarządu zarządzający siecią dilerską) oraz Rafał Suchan (Członek Zarządu ds. finansowych).