Aktualności dla mediów

British Automotive Polska: rekordowy kwiecień

By 10 maja 2018 No Comments

283 auta marki Jaguar Land Rover sprzedał w kwietniu 2018 roku British Automotive Polska (BAP). Około 25-procentowy wzrost wolumenu rok do roku to głównie zasługa cieszącego się olbrzymią popularnością modelu Range Rover Velar, którego w ubiegłym miesiącu kupiono aż 56 sztuk

Giełdowy importer i dystrybutor samochodów Jaguar i Land Rover zaliczył rekordowy kwiecień. Spółka osiągnęła w tym okresie wolumen sprzedaży importerskiej na poziomie 283 aut (+25% r/r). To kolejny bardzo udany miesiąc dla BAP ? od początku bieżącego roku firma przekazała klientom już 1111 samochodów, co oznacza wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2017 r. o ponad 33 proc.

W kwietniu nabywców znalazło 121 samochodów marki Jaguar i 162 marki Land Rover. Najlepiej sprzedającym się samochodem w tym okresie był Range Rover Velar (56 szt.). Co warte odnotowanie, model ten stał się tym samym najpopularniejszym autem w gamie JLR ? od początku roku do dilerów trafiło 227 sztuk tego spektakularnego pojazdu.

Jeśli chodzi o portfolio Jaguarów, to kolejny miesiąc z rzędu najchętniej kupowanym modelem był F-Pace, którego sprzedano 35 sztuk, a od początku 2018 r. aż 209 egzemplarzy.

Wartość sprzedaży netto samochodów sprzedanych do dealerów spoza Grupy oraz wartość samochodów sprzedanych przez dealerów z Grupy do klienta finalnego wyniosła w kwietniu 58 mln zł, a narastająco po 4 miesiącach 227 mln zł (+20% r/r).

? Dostrzegamy wciąż rosnący popyt na oferowane przez nas samochody JLR. Wyniki sprzedażowe w tym roku pokazują, że nasz optymizm, jeśli chodzi o możliwości dynamicznego zwiększanie wolumenu, jest zasadny. Sprzyjają nam zarówno czynniki rynkowe, jak i przemyślana strategia rozwoju portfolio produktów właściciela marek. Liczymy na dobry odbiór pierwszego w pełni elektrycznego modelu Jaguar I-Pace, który lada dzień zadebiutuje w salonach.  W tym roku dostępne będą również flagowe modele Land Rover po gruntownym stylistycznym i technologicznym face-liftingu: Range Rover Sport i Range Rover, w tym w wersji PHEV (plug-in hybrid) – komentuje Arkadiusz Miętkiewicz wiceprezes zarządu British Automotive Holding S.A.

? Tegoroczną sprzedaż wesprze jeszcze nowy showroom w Warszawie, który wkrótce zostanie otwarty przy ul. Wawelskiej. Jednocześnie kontynuujemy pracenad rozwojem programu ?Approved?, czyli oferty samochodów używanych z gwarancją  ? komentuje Arkadiusz Rutkowski, wiceprezes BAH zarządzający siecią dilerską.

Strategia BAH przewiduje także znaczne zwiększenie udziału usług posprzedażnych w przychodach i marży spółki.

Powiększanie sieci salonów w kluczowych ośrodkach miejskich w całej Polsce oferujących jednocześnie obsługę serwisową zarówno w zakresie napraw mechanicznych jak i blacharsko-lakierniczych umożliwi nam pełniejsze wykorzystanie potencjału sprzedażowego i wypracowanie dodatkowej marży ? podsumowuje Arkadiusz Rutkowski.