Aktualności dla mediów

Umowa importerska z Jaguar Land Rover ? komentarz Zarządu

By 6 sierpnia 2018 No Comments

W dniu 5 sierpnia br. Zarząd British Automotive Holding powziął informację o wypowiedzeniu przez Jaguar Land Rover Limited umowy importerskiej między JLR a British Automotive Polska S.A., wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej British Automotive Holding. Zgodnie z treścią wypowiedzenia umowa, na mocy której British Automotive Polska S.A. pełni rolę generalnego importera marek Jaguar i Land Rover w Polsce, przestanie obowiązywać 1 sierpnia 2020 roku.

– Jesteśmy zszokowani decyzją Jaguar Land Rover Ltd. Będąc jednym z najdynamiczniej rozwijających się dystrybutorów Jaguar Land Rover w Europie oczekiwaliśmy, iż nasza relacja biznesowa będzie kontynuowana w niezmiennym kształcie przez kolejne lata ? komentuje Mariusz Książek, Prezes British Automotive Holding S.A.

Arkadiusz Miętkiewicz, Wiceprezes Spółki odpowiadający za segment importerski podkreśla, że dotychczasowa współpraca BAP i JLR przebiegała bez zarzutu. ? Od lat BAP z naddatkiem realizuje kolejne plany sprzedażowe, umacniając pozycje Jaguar Land Rover na polskim rynku. Nie widzimy merytorycznych przesłanek do rozwiązania umowy. Zakładam, iż decyzja o wypowiedzeniu umowy importerskiej z BAP jest elementem szerszych zmian w europejskiej polityce sprzedażowej Jaguar Land Rover ? ocenia Arkadiusz Miętkiewicz.

Grupa BAH obok działalności importerskiej prowadzi również działalność dilerską marek Jaguar Land Rover, prowadząc salony w Warszawie, Gdańsku, Katowicach i Łodzi. ? Grupa BAH odpowiada dziś za niemal połowę sprzedaży dilerskiej Jaguar Land Rover w Polsce. Naszą intencją jest nie tylko kontynuowanie, po 1 sierpnia 2020 r., działalności dilerskiej Jaguar Land Rover, ale i dalsze umacnianie pozycji BAH w tym obszarze biznesu. Jestem przekonany o dalszej owocnej i zyskownej dla obu stron współpracy z JLR w tym obszarze ? komentuje Arkadiusz Rutkowski, Wiceprezes Spółki zarządzający siecią dilerską BAH.

Mariusz Książek podkreśla, że zamiarem Grupy BAH jest rzetelne wypełnianie obowiązującej do 1 sierpnia 2020 umowy importerskiej, w tym realizacja planów sprzedażowych na najbliższe 2 lata. ? Jesteśmy zdeterminowani, by w kolejnych okresach dalej umacniać pozycję Jaguar Land Rover na polskim rynku ? deklaruje Mariusz Książek.