Aktualności dla mediów

British Automotive Holding zapewnił sobie finansowanie szybko rosnącej sprzedaży  

By 29 listopada 2018 No Comments

mBank przedłużył British Automotive Holding kredyt w rachunku bieżącym na kwotę 100 mln zł do końca stycznia 2020 rok. Zapewni to spółce komfortowe finansowanie obrotowe dynamicznie zwiększającej się sprzedaży aut Jaguar Land Rover.

– Duża wiarygodność i zbudowane zaufanie w instytucjach finansowych pozwalają nam sprawnie pozyskiwać finansowanie na korzystnych warunkach. Prolongata w mBanku to tylko wstęp do kontynuacji negocjacji w celu zapewnienia dalszego koniecznego finansowania Grupy. To niezwykle istotne w kontekście tego, jak szybko rośnie nam wolumen sprzedawanych aut ? podkreśla Rafał Suchan, dyrektor finansowy British Automotive Holding.

Przypomnijmy, że w każdym kolejnym miesiącu 2018 r. sprzedaż importerska BAH, rośnie dwucyfrowo rok do roku. Od stycznia do października 2018 r. włącznie wolumen sprzedanych dilerom samochodów Jaguar Land Rover wyniósł 2940 sztuki. Oznacza to około 41-procentowy wzrost względem analogicznego okresu w roku 2017. W tym samym czasie szacunkowe przychody BAH ze sprzedaży samochodów wzrosły prawie o jedną czwartą rok do roku do kwoty 591 mln zł.

Finansowanie bieżącej sprzedaży to nie jedyna kwestia będąca przedmiotem negocjacji z bankami w tym momencie. Rozmowy dotyczą również kredytowania planu inwestycyjnego, zakładającego znaczną rozbudowę własnej sieci dilerskiej. Od ich wyniku zależy w dużej mierze, w jakiej skali będziemy mogli zrealizować nasze ambitne plany po zakończeniu umowy importerskiej ? dodaje Rafał Suchan, dyrektor finansowy British Automotive Holding.