Aktualności dla mediów

Grupa BAH negocjuje zakup spółki importerskiej SsangYong Polska

By 7 maja 2019 No Comments

British Automotive Holding (BAH) planuje akwizycję firmy SsangYong Polska, która jest wyłącznym importerem tych koreańskich aut na terenie kraju. Zgodnie z listem intencyjnym, giełdowa spółka ma wyłączność na negocjacje do końca czerwca tego roku. Celem BAH jest rozwój tej obiecującej, azjatyckiej marki tak, aby wykorzystać jej pełny potencjał nad Wisłą. SsangYong jest producentem konkurencyjnych aut typu SUV i crossover,  co będzie podstawą dynamicznego wzrostu sprzedaży samochodów tej marki

SsangYong to najstarszy oraz czwarty co do wielkości producent aut osobowych w Korei Południowej. Jego właścicielem od 2010 roku jest indyjski koncern samochodowy Mahindra & Mahindra Limited. SsangYong specjalizuje się w samochodach typu SUV oraz crossover z napędem na cztery koła. Europejscy klienci mogą obecnie wybierać spośród pięciu modeli SsangYong, sprzedawanych w Polsce przez 22 niezależnych dilerów. W zeszłym roku sprzedaż SsangYong w Polsce wzrosła o 40 proc., potwierdzając potencjał marki.

? Planowane przejęcie sprzedaży importerskiej marki SsangYong w Polsce to kolejny efekt trwającego przeglądu opcji strategicznych BAH. Zdecydowaliśmy się podjąć negocjacje z SsangYong ze względu na duży potencjał tej marki. Wynika on zarówno z obecnej oferty samochodów koreańskiego producenta, ich wysokiej jakości i solidności wykonania, jak również wiąże się z ambitnymi planami rozwojowymi, zakładającymi m.in. wprowadzania na rynek nowych modeli aut. Nasze know?how i bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej przyniesie sukces marce SsangYong nad Wisłą. Zgodnie z naszymi założeniami, biznes ten, jak każdy inny, będzie samodzielnie budował swoją wartość, jednakże dodatkowo liczymy na to, że poszerzenie naszej oferty o nową markę pozwoli nam na osiągnięcie synergii w ramach Grupy ? komentuje Mariusz Książek, prezes i główny akcjonariusz British Automotive Holding.

Jednym z warunków przeprowadzenia transakcji jest uzyskanie przez BAH zgody na koncentrację wydawaną przez UOKiK. 

Po sfinalizowaniu przejęcia naszym celem na najbliższe lata będzie przybliżenie produktów SsangYong polskim klientom, co spowoduje dynamiczne zwiększenie sprzedaży. Skoncentrujemy się na efektywnych kampaniach marketingowych, budowaniu świadomości marki i działaniach, które pozwolą coraz większej rzeszy klientów doświadczać jakości, niezawodności, wytrzymałości oraz unikatowej stylistyki tych aut. Ponadto, będziemy rozwijać obecność marki w Polsce poprzez wzmocnienie sieci dilerskiej oraz serwisowej. Globalna strategia SsangYong, oparta o intensywny plan inwestycji w rozwój oferty samochodów tej marki, stwarza dla nas dodatkową szansę na wzrost sprzedaży, którą zamierzamy jak najefektywniej wykorzystać ? zapowiada Gian Leonardo Fea, pierwszy wiceprezes BAH.  

Umowa importerska spółki, którą chce zakupić BAH, obowiązuje na czas niekreślony z dwuletnim okresem wypowiedzenia.