Aktualności dla mediów

British Automotive Holding otwiera franczyzę wypożyczalni SurPrice Car Rentals w Czechach

By 29 maja 2019 No Comments

BA Car Rental ? spółka zależna British Automotive Holding prowadząca wypożyczalnie samochodów ? podpisała z firmą Surprice Rentals umowę franczyzową, obejmującą rynek czeski. To kolejny po Polsce kraj, gdzie Grupa będzie miała wyłączność na prowadzenie działalności wypożyczalni aut pod marką SurPrice.

Umowa franczyzowa na rynek czeski została podpisana na 5 lat z możliwością jej przedłużenia na kolejne pięcioletnie okresy. SurPrice Rent A Car, podobnie jak w przypadku franczyzy na Polskę, oprócz marki, użyczy know-how w zakresie prowadzenia i rozwoju sieci. Franczyzodawca zapewni dostęp do kilkunastu międzynarodowych brokerów oraz udostępni systemy IT i obsługi klienta.

Jeszcze przed tegorocznymi wakacjami BA Car Rental planuje otwarcie oddziału przy lotnisku w Pradze. Najpoźniej do początku kolejnego sezonu mają zostać uruchomione kolejne placówki przy lotniskach w Ostrawie i Brnie

– Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju sieci wypożyczalni koncentrujemy się na rynku lotniskowym. To segment, który rozwija się bardzo dynamicznie, w ślad za szybko rosnącym ruchem pasażerskim w portach lotniczych w całej Europie. Czechy, a w szczególności ich stolica, to popularna destynacja zarówno turystyczna, jak i bizensowa. W zeszłym roku praskie lotnisko obsłużyło niemal 17 mln pasażerów. To naturalnie generuje duży popyt na usługi wynajmu aut ? mówi Grzegorz Czarnecki, dyrektor zarządzający BA Car Rental.

Jak podkreśla Grzegorz Czarnecki spółka intensywnie pracuje nad rozbudową floty oraz kolejnymi otwarciami. W Polsce do pięciu oddziałów przejętych w marcu br., dołączył już oddział we Wrocławiu; niewykluczone również, że wkrótce nastąpią otwarcia placówek w innych lokalizacjach. 

Chcemy dynamicznie zwiększać skalę prowadzonej działalności w obszarze wynajmu, wykorzystując nasze doświadczenie na rynku motoryzacyjnym oraz know-how i markę SurPrice. Rynek czeski, z racji geograficznej bliskości i potencjału, jest dla nas wyjątkowo atrakcyjny. Jednocześnie jednak analizujemy możliwości dalszej ekspansji na innych rynkach zagranicznych – zapowiada Mariusz Książek, prezes British Automotive Holding

Obecnie pod marką SurPrice działają wypożyczalnie w niemal 30 krajach w Europie i Ameryce Północnej.